Závod Míru U23 Grand Prix Jeseníky 2021

Course de la Paix U23
3. - 6. 6. 2021  /  UCI Under 23 Nations‘ Cup

Závod míru U23 2016 již klepe na dveře

19.5.2016

Letošní ročník Závod míru lze směle nazvat světový. Na podnik Nations‘ Cupu, který se pojede 3. - 6. června, dorazí do Jeseníků kompletní světová špička, reprezentační týmy prakticky všech vyspělých cyklistických zemí. A bude se opravdu na co těšit, k letošním favoritům jistě patří i Čech Michal Schlegel, který bude bojovat v dresu s tradiční českou trikolorou.

O prestiži závodu svědčí, že španělská reprezentace nic neponechává náhodě a jeden z favoritů Enric Nicolau Mas absolvoval před čtrnácti dny tréninkově etapy Závodu míru. Okusil i náročnost stoupání na Dlohé Stráně a navíc za vydatného sněžení.

V letošním roce byla trasa závodu částečně pozměněna. První etapa z Jeseníku do Rýmařova je s malou změnou - závodníci absolvují tři okruhy okolo Rýmařova. "Musíme touto cestou poděkovat městu Rýmařov v čele se starostou ing. Petrem Kloudou za obrovskou podporu. Nová je etapa z Krnova na Dlouhé Stráně a pořadatelé jsou nadšeni z vynikajícího přístupu vedení Krnova s místostarostou Janem Krkoškou. Velký dík za podporu patří i hejtmanovi Moravskoslezského kraje Miroslavu Novákovi a hejtmanovi Olomouckého kraje ing. Jiřímu Rozbořilovi. Navíc již probíhají jednání o rozšíření závodu na čtyři etapy s tím, že by v Krnově závod v roce 2017 odstartoval časovkou týmů," řekl šéf organizačního štábu Jaroslav Vašíček z firmy TTV Sport Group s.r.o.

Bohužel i v letošním roce se pořadatelé potýkají s velkou rekonstrukcí silnic, která zasáhla druhou královskou etapu. Vzhledem k rekonstrukci silnice na Červenohorské sedlo se místo dvou okruhů na Dlouhých stráních pojede z Loučné nad Desnou přímo na přečerpávací přehradu Dlouhé Stráně. I tak bude tato etapa královská a ředitel závodu Ján Svorada si pochvaluje profil a vynikající konkurenci.

Jakou důležitost přikládá Světová cyklistická unie (UCI) Závodu míru svědčí to, že na závod vysílá pod hlavičkou UCI výběr světa. A nedělní finále se odehraje přes nejznámější Jesnické vrcholy Rejvíz, Vidly, Hvězda a to jsou cyklistické pojmy. A  samotný závěr etapy i celého závodu se opět odehraje v lázeňském městě Jeseník na 12% stoupání s cílem před lázeňským domem Priessnitz.

V loňském roce si závodníci velmi pochvalovali skvělou diváckou kulisu. Věřím, že tomu tak bude i letos. Příjďte povzbudit naše reprezentanty na trať v boji se světovou špičkou.

Program Závodu míru U23 2016

3. června: 1. etapa Jeseník – Rýmařov (133 km), start 13:30
4. června: 2. etapa Krnov – Dlouhé stráně (151 km), start 12:00
5. června: 3. etapa Jeseník – Jeseník (160 km), start 11:00

 

Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem Jesenická Cyklistická z.s.

© Jesenická Cyklistická z.s.

Jesenická Cyklistická z.s.
Palackého 1341/2
790 01 Jeseník
IČ: 02926865
DIČ: CZ02926865
jesenicka.cyklisticka@seznam.cz
+420 731 050 451