Závod Míru U23 Grand Prix Jeseníky 2021

Course de la Paix U23
3. - 6. 6. 2021  /  UCI Under 23 Nations‘ Cup

Závod míru startuje již za měsíc

31.3.2015

Již za měsíc odstartuje ve městě Jeseník první letošní velká silniční mezinárodní akce na českých silnicích - Závod míru pro jezdce kategorie U23, který je zařazen do nejvyšší kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) Nations‘ Cup.

Po dlouhé době tak na moravských silnicích potkáme opravdové národní týmy a tím se ZM vrací k své původní podobě. Dá se říci, že to bude, co se týká startovního pole, nejkvalitněji obsazený Závod Míru v historii. Ze světové špičky nebude chybět prakticky žádný výběr a bude opravdu na co se dívat.

Belgie, Rusko, Nizozemí, Austrálie, Dánsko, to je jen malý výčet světové špičky, která míří do Jeseníků. Hodně perné chvíle prožívá ředitel závodu Ján Svorada, který má k dispozici 23 míst na startu a zájem z celého světa je obrovský. O významu Závodu Míru svědčí, že některé týmy přijedou do Jeseníku s předstihem a budou využívat osvědčené lázně v Karlové Studánce a již od pondělí 25. května bude moci spatřit na jesenických kopcích takové jezdce těchto týmů.

"V tuto chvíli máme definitivně potvrzeny přihlašovací formuláře jedenácti národních týmů, devět dalších zemí je potvrzeno předběžně a očekávám jejich formuláře se jmény závodníků. Dále předpokládám účast Polska, které to má asi nejblíže ze všech. Evidujeme také žádosti o start Lucemburska a Argentiny, ale jako pořadatelé NCupu jsme byli povinni pozvat 29 různých týmů z celého světa dle rankingu po loňském roce, takže čekáme, jestli se ještě někdo z oslovených ozve," řekl Ján Svorada.

Potvrzené týmy: Česká republika, Slovensko, Austrálie, Belgie, Švýcarsko, Dánsko, Rusko, Kazachstán, Nizozemí, Británie, Německo.

Předběžně potvrzené týmy: Itálie, USA, Norsko, Rakousko, Ukrajina, Slovinsko, Japonsko, Řecko, Francie.

Zatím nepotvrzené týmy: Maroko, Kolumbie, Venezuela, Írán, Španělsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Nový Zéland, Lucembursko, Argentina.

Na Závod míru směřuje formu našich jezdců i reprezentační kouč Tomáš Konečný. "Naší další akcí je start na Carpathian courier race, závodu kategorie UCI 2.2, který se jede od 28. dubna do 3. května z Polska přes Slovensko do Maďarska. Bude to další závod, kde bychom mohli něco předvést. Ale především směřujeme svoji přípravu na Závod míru koncem května. Ten je to v kopcích a Turek, Černý, Schlegel nebo Radovan Doležel v nich umí. Tam budu chtít mít na startu co nejlepší šestici, která bude bojovat o žlutý trikot,“ tvrdí Tomáš Konečný.

Program Závodu míru U23 2015 - Nations Cup:

29. května: 1. etapa: Jeseník - Rýmařov (122 km)
30. května: 2. etapa: Glucholazy - Praděd (113 km)
31. května: 3. etapa: Jeseník - Jeseník (160 km)

 

Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem Jesenická Cyklistická z.s.

© Jesenická Cyklistická z.s.

Jesenická Cyklistická z.s.
Palackého 1341/2
790 01 Jeseník
IČ: 02926865
DIČ: CZ02926865
jesenicka.cyklisticka@seznam.cz
+420 731 050 451