Závod Míru U23 Grand Prix Jeseníky 2021

Course de la Paix U23
2. - 5. 6. 2022  /  UCI Under 23 Nations‘ Cup

Vše připraveno, ZM U23 může začít

29.5.2015

Do startu Závodu míru U23, který je jedním z mála podniků zařazených v kalendáři UCI do kategorie Nations´ Cup, zbývá pár posledních hodin a pořadatelé hlásí: vše je připraveno, závod může začít. Na startu bude místo původních 23 reprezentačních týmů o jeden celek méně, do Jeseníku nepřijedou Australané.

„Vypadli na poslední chvíli. Tým postihlo několik zranění, takže Australané nemohli přijet, protože nemají v Evropě další jezdce. Většina reprezentací je již na místě a trénují. Všichni si pochvalují a líbí se jim prostředí a těší se na kopce,“ řekl ředitel závodu Ján Svorada. A jak vidí vyhlídky české reprezentace? „Já si myslím, že trenér Tomáš Konečný vybral kluky, kteří mají momentálně nejlepší formu. Ale jak si povedou, je těžké říci,“ dodal Svorada.

Česká reprezentace se již tři dny připravuje v místě závodu, což zajistil a zaplatil pořadatel závodu firma TTV Sport Group.

Ve středu absolvoval Konečný se svými svěřenci trénink dlouhý sto kilometrů. „Jeli jsme posledních 40 km první etapy a zároveň posledních 30 km druhé etapy, nic by nás nemělo překvapit. Důležitá místa před cílem máme projety všechny, v kopcích bude záležet na tom, jaké budou mít kluci nohy,“ řekl Konečný.

V Karlově Studánce, kde je celek ubytován, má vše co potřebuje. „Po večerech řešíme taktiku a pracujeme na tom, aby se tým semknul. Máme tady to nejlepší, co je k dispozici a v podobné sestavě by kluci měli objet i ME a případně MS,“ řekl dále Konečný, který však nemá vyloženého lídra. „Vzhledem k tomu, že cíl je na Pradědu, tak to by mělo vyhovovat excelentním vrchařům. Nemohu říci, že máme Contadora, ale mále úžasně vyrovnaný tým. Všichni vyjedou do kopce a každý má něco jiného navíc. Sisr zaspurtuje, mladý Kukrle je v kopcích jako doma. V konkurenci, která se sjela, je těžké vsadit na jednoho. Ve výborné formě je Turek, tempař s kvalitou v kopcích je Schlegel. Černý by asi papírově měl být lídr. Do kopce vyjede slušně, zná to z loňska, ale variant máme více, uvidíme, co dovolí soupeři,“ míní Konečný a k poslednímu členu týmu Niplovi říká, že je na práci.

„Chceme být aktivní, a abychom byli vidět. Asi bych byl špatný trenér, kdybych nechtě vyhrát. Černý, Turek a Sisr jsou ve třiadvacítce posledním rokem, oni by měli být na vrcholu. A je tu také hlavně motivace: pokud by se povedl dobrý výsledek, tak se budeme napřímo nominovat na Tour d´Avenir, a to by pro kluby měl být obrovský hnací motor. Pro nás je tento závod vrcholem, kluky poženou diváci a kamarádi a to by měla být obrovská výhoda,“ dodal Konečný.

TZ: TTV sport group s.r.o., Foto k volnému užití: Jan Brychta / TTV sport group s.r.o.

 

Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem Jesenická Cyklistická z.s.

© Jesenická Cyklistická z.s.

Jesenická Cyklistická z.s.
Palackého 1341/2
790 01 Jeseník
IČ: 02926865
DIČ: CZ02926865
jesenicka.cyklisticka@seznam.cz
+420 731 050 451