Závod Míru U23 Grand Prix Jeseníky 2021

Course de la Paix U23
3. - 6. 6. 2021  /  UCI Under 23 Nations‘ Cup

Světová špička míří do Jeseníků

21.5.2015

Naprosto bez nadsázky lze říci, že absolutní světová špička jezdců do 23 let bude k vidění poslední květnový víkend na silnicích v Jeseníku a okolí. Pořadatelé Závodu míru U23 ze společnosti TTV Sport Group s.r.o. hlásí: "Vše je připraveno přivítat výkvět nejlepší výběr nadějných mladých jezdců z celého světa."

A že nemluví do větru je nejjasněji patrné ze startovní listiny, která v minulých dnech dostala závěrečnou konkrétní podobu. Na podniku, který je zařazen do nejvyšší kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie pro jezdce do 23 roků (UCI) Nations‘ Cup, se představí třiadvacet šestičlenných reprezentačních výběrů Evropy, Asie, Austrálie, Severní a Jižní Ameriky, z nejlepších budou chybět na moravských a částečně polských silnicích jen jezdci Španělska. Z první patnáctky světového žebříčku reprezentačních zemí po třech závodech Nations‘ Cup v kategorii U23 nepojedou jen jezdci Estonska.

Po dlouhé době se tak na závodu konaném na českém území (kromě Závodu míru juniorů), se sejde konkurence toho nejlepšího, co v dané kategorii jezdců do dvacetitří let závodí a Závod míru se tím vrací k své původní podobě. A bez nadsázky se dá říci, že to bude, co se týká startovního pole, nejkvalitněji obsazený Závod míru v historii.

A účastníci závodu naponechávají nic náhodě. Již od pondělí 25. května se po silnicích Jeseníků budou prohánět jezdci takových týmů, jako Austrálie, Dánska, USA, Belgie a dalších, takže naši cyklističtí příznivci je mohou vidět na vlastní oči celý týden a dokonce se s nimi projet. Šance je velká. Mnozí z nich budou využívat osvědčené lázně v Karlové Studánce.

"Zájem o start na Závodě míru byl obrovský, všechny žadatele o start jsme nemohli z kapacitních důvodů přijmout. Jako pořadatelé NCupu jsme byli povinni pozvat 29 různých týmů z celého světa dle rankingu po skončení loňského roku. Konkurence, i když ještě nemáme konkrétní jména všech týmů, bude skvělá a předpokládám vynikající kvalitu startovního pole," řekl ředitel závodu Ján Svorada.

Prvním vrcholem sezony je Závod míru i pro českou reprezentaci a potvrzují to i slova českého trenéra Tomáše Konečného. Celou jarní přípravu především směřujeme na konec května. Závod míru se jede v kopcích a Turek, Černý, Schlegel nebo Doležel v nich umí jezdit. Do Jeseníků přijedeme v nejsilnější sestavě a věřím, že budeme bojovat o žlutý trikot pro nejlepšího jezdce závodu,“ tvrdí Tomáš Konečný.

Startovní listina Závodu míru U23:

Česká republika, Slovensko, Austrálie, Belgie, Švýcarsko, Dánsko, Rusko, Kazachstán, Nizozemí, Velká Británie, Německo, Ukrajina, Japonsko, Norsko, Slovinsko, USA, Francie, Rakousko, Polsko, Itálie, Kolumbie, Lucembursko, Argentina.

Program Závodu míru U23 / Course de la Paix U23 2015 - UCI Nations´ Cup:

29. května: 1. etapa: Jeseník - Rýmařov (122 km)
30. května: 2. etapa: Glucholazy - Praděd (113 km)
31. května: 3. etapa: Jeseník - Jeseník (160 km).

FOTO Jan Brychta SvetCyklistiky.cz

 

Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)


Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem Jesenická Cyklistická z.s.

© Jesenická Cyklistická z.s.

Jesenická Cyklistická z.s.
Palackého 1341/2
790 01 Jeseník
IČ: 02926865
DIČ: CZ02926865
jesenicka.cyklisticka@seznam.cz
+420 731 050 451