Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2017

Course de la Paix U23
1. - 4. 6. 2017  /  UCI Under 23 Nations‘ Cup

Prolog zvádl nejrychleji Oliveira z Portugalska

1.6.2017

Portugalský mladík Ivo Oliveira zvládl nejrychleji úvodní dvoukilometrový prolog pátého ročníku Závodu míru Grand Prix Priessnitz Spa a do páteční první etapy obleče žlutý trikot lídra závodu. Z našich jezdců si vedl nejlépe Roman Lehký, který obsadil 31. místo se ztrátou sedmi vteřin.

Ivo Oliveira

V Krnově se na start postavilo 120 jezdců z jedenadvaceti reprezentačních týmů z celého světa. Prolog skončil smolně pro nizozemského jezdec Rense Tulnera, která pás stovek metrů před cílem spadl a se zlomenou klíční kostí skončil v nemocnici. Z úvodu startovního pole byli nejrychlejší dva Američané Ian Garrison a Ezekiel Mostov, ale postupně výsledkovou listinou klesali a obsadilo osmé, resp. 12. místo.

Poté dlouho vévodil podiu pro nejlepší Dán Casper Pedersen. Nakonec jej překonal jediný soupeř a to nesmírně těsně, Oliverira byl rychlejší o pouhé 0,3 tisíciny vteřiny. Na stupně vítězů nejlepší duo doprovodil Lucemburčan Kevin Geniets s odstupem necelé vteřiny.

Jako poslední vyrazil na trať český reprezentant, úspěšný z Giro d´Italia Michal Schlegel. V cíli se mu časomíra zastavila o rovných deset vteřin později jak Oliveirovi a obsadil 56. místo, jako třetí ze svěřenců trenéra Tomáše Konečného, když ještě tři místa před ním skončil Dominik Neuman.

Dominik Neuman

Michal Schlegel

"Michal zajel to, co jsme od něj očekávali. Přijel z Gira dobře rozjetý a silný by měl být především v kopcích, kde na něj spoléháme. Prolog byl na rozjetí, do pořadí moc nepromluví," řekl Tomáš Konečný.