Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2018

Course de la Paix U23
31.5. - 3.6.2018  /  UCI Under 23 Nations‘ Cup

Prolog Závodu míru zvládl nejrychleji Nor Tille

31.5.2018

Norský mladík Rasmus Fossun Tiller zvládl zajet nejrychleji dvoukilometrový prolog letošního ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Piessnitz Spa a do první etapy obleče žlutý trikot pro vedoucího jezdce. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů v Krnově Ivo Oliveira z Portugalska a Nizozemec Nils Eekhoff, kteří byli o vteřinu resp. o dvě pomalejší.

Z domácích českých jezdců skončil nejlépe čtyřicátý Roman Lehký a hned za ním Jakud Otruba, oba se ztrátou osmi vteřin. "Věděli jsme, že je to píše disciplína pro specialisty. Kluci ale nezklamali, zaostali minimálně. Rozhodovat o celkovém úspěchu se bude v dalších dnech, takže to bylo spíše jen tak na seznámením," řekl český reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Na startu se prezentovalo 128 jezdců z dvaadvaceti zemí, prakticky to nejlepší z celého světa, kteří si přijeli pro body do hodnocení N´Cupu. Ještě před prvním startujícím ale vyrazil na trať jako předjezdec Dominik Hašek. Brankář zlatého hokejového týmu z olympijských her v Naganu nyní hodně na kole jezdí a v letošním roce se stal se svým nápojem „Smarty“ partnerem závodu. "Přepálil jsem začátek a trochu se zadýchal. Možná bych dokázal jet tak o deset vteřin rychleji," říkal po projetí cílem v čase, který byl srovnatelný s jezdci ze závěru výsledkového pořadí.

Na startu byl jeden závodník v duhovém trikotu úřadujícího mistra světa. V loňském roce v norském Bergenu ovládl časovku jezdců do 23 let Mikkel Bjerg z Dánska, ale dnes se mezi nejlepší neprosadil. Obsadil až 48. místo s odstupen osmi vteřin a jeho skalp dokázali získat tři čeští jezdci.

Výsledky:

Prolog na 2 km:

1. Tiller ( Nor.) 2:12, 2. I Oliveira (Port.) +1, 3. Eekhoff (Niz.) +2, 4. Hayter (Brit.) +2, 5. Zijlaard (Niz.) +2, 6. R. Oliveira (Port.) +3, ...40. Lehký +8, 41. Otruba +8, 44. Rajchart +8, 82. Petruš +12, 93. Štibingr +14, 104. Gruber (všichni ČR) +15.

Použití fotografií a jiného materiálu jen se souhlasem Jesenická Cyklistická z.s.